VALİ ALİ ÇELİK’TEN GÜRAL PORSELENE ZİYARET

VALİ ALİ ÇELİK’TEN GÜRAL PORSELENE ZİYARET


Kütahya Valisi Ali Çelik, iş dünyasına gerçekleştirdiği ziyaretler kapsamında Güral Porselen A.Ş’yi ziyaret etti, 2021 yılı içerisinde üretime başlaması planlanan Güral Seramik’te incelemelerde bulundu.

Bir 1 kişi, ayakta ve oturuyor görseli olabilir

Ziyaretine Güral Porselen A.Ş. ile başlayan Vali Ali Çelik’i Güral Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral ile Genel Müdür Mehmet Naci Pekcan karşıladı.

Porselenin üretim aşamalarını yerinde inceleyen Vali Ali Çelik, Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Güral ile İşletme Müdürü Uğur Turan’dan işleyiş ve üretim hakkında bilgiler aldı, işçilere kolaylıklar diledi.

Bir 1 kişi görseli olabilir

Vali Ali Çelik’i ağırlamaktan duyduğu mutluluğu dile getiren İsmet Güral, “Vatandaşlarımızın ve iş insanlarının yanında olmanızdan memnuniyet duyuyoruz” dedi.

Bir 1 kişi, ayakta ve iç mekan görseli olabilir

İHRACAT ŞAMPİYONU

60 ülkeye ihracat yapan Güral Porselen’in kendi sektöründe en çok ihracat yapan Türk firması olarak 1. olduğunu aktaran İsmet Güral, fabrikada bin 800 kişinin istihdam edildiğini söyledi.

İhracat şampiyonu Güral Porselen’in Kütahya’da üretim yapıyor olmasının övünç kaynağını olduğunu belirten Vali Çelik, “Pandemide ülkemizi ayakta tutan sanayi üretimi oldu. Üretmekten başka şansımız yok. İlimize ve ülkemize katkılarınızdan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Bir bir veya daha fazla kişi ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

GÜRAL SERAMİK 2021’DE ÜRETİME BAŞLAYACAK

Vali Ali Çelik daha sonra 1. Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyete geçecek olan Güral Şirketler Grubu’nun yeni yatırımı Güral Seramik’te incelemelerde bulundu.

140 bin m2 kapalı alan üzerine inşa edilen fabrikanın 11 milyon kapasiteyle 2021 yılı içerisinde üretime başlayacağını kaydeden İsmet Güral, fabrikada 300 kişinin istihdam edileceğini söyledi.

Yatırımın hayırlı olmasını dileyen Vali Ali Çelik, Kütahya için çalışan, üreten herkese imkanlar dahilinde gereken tüm desteği vereceğini söyledi.

Bir bir veya daha fazla kişi, oturan insanlar ve ayakta duran insanlar görseli olabilir

Ziyarette Vali Ali Çelik’e Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Albayrak ile İŞKUR Kütahya Müdürü Kamil Uçan eşlik etti.