VALİ ALİ ÇELİK, GENÇLİK MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ

VALİ ALİ ÇELİK, GENÇLİK MERKEZİNİ ZİYARET ETTİ


Kütahya Valisi Ali Çelik, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Gençlik Merkezini ziyaret etti.

Gençlik Merkezindeki kütüphane, inovasyon, ebru, resim, müzik atölyeleri ile spor alanlarında incelemelerde bulunan Vali Çelik, Gençlik Merkezi Müdürü Ercan Şirin’den faaliyetler hakkında bilgiler aldı.

Vali Çelik’i ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Ercan Şirin, Gençlik Merkezinin 13-29 yaş grubundan 15 bin 200 üye sayısına sahip olduğunu ve yılda 3 bin gence ulaştıklarını söyledi.

Atölyelerdeki incelemelerinin ardından değerler eğitimi, hasbihal çalışmalarının yapıldığı Has Oda’da gençlik liderleriyle bir araya gelen Vali Çelik, gençlik liderleriyle tanışıp faaliyet alanları hakkında bilgiler aldı.

“HEDEF KİTLENİZİ TANIMADAN ONLARA DOKUNAMAZSINIZ”

Gençlik liderlerinin önemine değinen Vali Çelik, “Hedef kitlenizi iyi tanımalı, beklentilerini iyi analiz etmelisiniz. Hedef kitlenizi tanımadan onlara dokunamaz, çözüm üretemezsiniz. Burası özel bir alan, sizler de lidersiniz. En önemli özelliğiniz içsel bakış açınız olmalı ve daha iyisi için çabalamalısınız” dedi.

Vali Çelik, Gençlik Merkezi ziyaretinin ardından beraberinde Belediye Başkan Yardımcısı İlyas Bahar ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü İbrahim Çatladan’la Kütahya Belediyesine ait kullanılmayan yüzme havuzu ve spor alanlarında incelemelerde bulunarak düşünülen projeler hakkında istişarelerde bulundu.