KÜTBO Tarafından Kütahya Köpük Helvası Coğrafi İşaret Tescili Alındı

KÜTBO Tarafından Kütahya Köpük Helvası Coğrafi İşaret Tescili Alındı


Kütahya Ticaret Borsası (KÜTBO) tarafından Türk Patent ve Marka Kurumuna Coğrafi İşaret başvurusu yapılan “Kütahya Köpük Helvası” Coğrafi İşaret olarak tescillendi.

 

KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Kütahya’da Osmanlı Döneminden bu yana kuşaktan kuşağa aktarılarak geleneksel yöntemlerle üretimi yapılan ve kendine has kıvamı olan “Kütahya Köpük Helvası”nın Coğrafi işaret tescilinin alınmasıyla ilimiz yöresel ürünlerinin tanınırlığına büyük katkı sağlayacağını söyledi.

 

KÜTBO tarafından daha önce de Şaphane Vişnesi’nin Coğrafi İşaret tescilinin alındığını belirten Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, diğer yöresel ürünler için de coğrafi işaret çalışmalarına devam edilerek İlimizin Coğrafi İşaretli ürün sayısının arttırılacağını ifade etti.

 

“Kütahya Köpük Helvası” coğrafi işaret alınması sürecinde destek veren İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne teşekkür eden KÜTBO Yönetim Kurulu Başkanı Necati Gültekin, Ülkemize, İlimize, Üreticimize ve Üyelerimize hayırlı olması temennisinde bulundu.