Hamburger Firmasından Ak Parti İl Başkanı'na ziyaret

Hamburger Firmasından Ak Parti İl Başkanı'na ziyaret
Hamburger Firmasından Ak Parti İl Başkanı'na ziyaret


300 milyon Euro'luk yatırımla Kütahya'da kağıt fabrikası kuracak olan Avusturyalı Hamburger Containerboard firmasının Türkiye yetkilileri Ak Parti İl Başkanı Sebahattin Ceyhun'u ziyaret etti.

Geçtiğimiz yıl yer tahsisi konusunda imzaları atılan Hamburger Turkey firmasının Türkiye Genel Müd. Velişah İner ve Finans Direktörü Orhan Tıkıl, Ak Parti İl Başkanlığını ziyaret ederek Başkan Sebahattin Ceyhun'a hayırlı olsun dileklerinde bulundular.
Ak Parti İl Başkanı Ceyhun ziyarette aynı zamanda Kütahya İkinci Organize Sanayi Bölgesindeki yatırım ile ilgili de firma yetkilileri ile fikir alışverişinde bulunduklarını bildirdi. Ceyhun açıklamasında " İkinci OSB'de hafriyat çalışmalarına başlanılan 480 bin ton kapasiteli kağıt üretim tesisi hem Türkiye'deki mevcut üretim kapasitesinin yüzde 18'ini karşılamış olacak hem de Kütahyamızda yaklaşık 300 kişiye yeni iş kapısı olacak.Hamburger firmamıza ve Kütahya’mıza yatırım yapacak olan tüm firmalara şehrimize göstermiş oldukları ilgi için teşekkür eder, çalışma hayatlarında başarılar dileriz. Şehrimize katkı sağlayacak her türlü yatırımcı firmalara destek olmaya devam edeceğiz." dedi.