Birlik Televizyonu
ANASAYFA HABER ARA FOTO GALERİ VİDEOLAR ANKETLER SİTENE EKLE RSS KAYNAĞI İLETİŞİM

REKLAM

HABER ARA


Gelişmiş Arama

HAVA DURUMU

Detaylı bilgi için resmin üzerine tıklayın.

SAYAÇ DEĞİŞİMİ

16 Mart 2009

Son aylarda Hisarcık ve Gaziemet ilçesinde TEDAŞ abonelerinin elektrik sayaçlarının değişimi yapılıyor. Nasıl yapılıyor?Açık kimlikleri veya tanıtım kartı dahi olmayan sivil giyimli olan kişiler,ev,işyeri ve sanayi tesisi gözetmeden kapıları çalıyor.Hiç bir kimseye nedeni dahi anlatmadan,sormadan elektrik sayaçlarını söküp,yerine cin malı,dijital sayaç takmaktalar. Abonelere de bu sayaçlar 29.50 Tl.bedeli ilk gelecek elektrik faturasına yansıyacak deniliyor.Tabi bunu da soran abonelere söylüyorlar.Sormayanlar ise son elektrik faturalarını Ellerine aldıklarında yaşayacaklar.Elektrik faturalarında 29.50 Tl. sayaç parasını görünce aylık bütçeleri açık verecek. Asıl önemli olan ise yeni dijital sayaçlar takılınca otomatik olarak kademeli ücret tarifesi işleyecek.06-17 saatlerindeki elektriğin kilovatı normal tarife diye adlandırılan tarifede 25 krş.saat 17-22 arası kullanımda pahalı tarifede kilovatı 50 krş.saat 22-06 arası ucuz tarife 12,5 krş. Bu hiçbir aboneye söylenmiyor.Aslında sayaç değişiminde aboneye kademeli uygulamamı istersiniz,yoksa günün 24 saatine şamil olacak normal tarifemi istersiniz diye tercihini sormak gerekmez mi.Bu hiç kimseye sorulmadığından tıpkı Hisarcık ilçemizde olduğu gibi elektrik faturaları kabarık gelecek.Vatandaşın cebini ve canını yakacak.Şimdilik kimse bunu farkında değil. Peki;arızalı mı değil mi denilmeden yapılan bu uygulama yasal mı?Neymiş efendim TEDAŞ ihale ile toplu aldığı için ucuzmuş.Sana ne kardeşim.Belki vatandaş,ucuz etin suyu kara olur diyerek 10 lira fazla vererek kaliteli sayaç alacak. Merak ettim.Takılan altateck sayaçlarını.İnternete baktım pazarlayan firma Eloktromed firması.Belki bu isim size yabancı gelebilir.CHP grup başkan vekili Kemal Kılıçlaroğlu’nun Ankara belediye başkanı Melih Gökçek arasında 168 dolardan satılmış,alınmış denilen doğalgaz sayaçlarını satan firma. İlçemiz merkezinde yaklaşık 6 bin,köylerinde ise 7 sayaç değişecekmiş.Sağlam veya bozuk olduğuna da bakılmadan. Ne diyelim.Vatandaşın ekonomik kriz döneminde emri vaki yapılarak değişimi yapılan sayaç serüveni böyle. Bakın sayın başbakanımız Elbistan konuşmasında halka ne dedi. Milletin sırtından doyan doyana Buna yürek nasıl dayana Yiğit muhtaç olmuş kuru soğana Bilmem söylesem mi,söylemesem mi. Bende diyorum ki,vatandaş bu krizde sayaç parasını da nasıl ödeye.
 
AYAĞINA SAĞLIK GELDİ
 
Aylardan beri ilçemize gelmediği için köşemde gelmiyor diye eleştirdiğim millet vekilimiz sayın Hüseyin Tuğcu ilçemize geldi. Yerel seçim çalışma programları çerçevesinde belediye başkanı adayı Mustafa Koca ile birlikte ziyaretime de geldiler.Ayaklarına sağlık. Sohbetimizde AKP ve kendileri ile yazdığım yazılara kızmadığını,isteklerimin şahsi değil ilçe ve ilçe halkına yönelik olduğu için dikkate aldığını söyledi.Bunların çözümü için çalıştığını ve çalışmalarına devam edeceğini söyledi.Doktor sıkıntısını sağlık bakanlığında olduğunu,işci alımları konusunda yazdıklarımın doğru olduğunu,yol konusunun yılların sorunu,bunu da çözmek için diğer bölge millet vekilleriyle birlikte uğraş vereceğini söyledi. Peki tatmin oldum mu?Yanıtı,Tuğcu’nun ilçedeki vatandaş,kahvehane ziyaretlerinde vatandaşlarım ne kadar tatmin oldu ise bende o kadar tatmin oldum.Yine de ayağına sağlık vekilim.İnşaallah seçimlerin sonucu ne olursa olsun,sizi ilçemize daha çok bekleriz.
 
NE EKERSEN ONU BİÇERSİN
 
Bu ata sözümüzü bilmeyen yoktur.Bir tarlaya buğday ekersen nohut biçmezsin.Buğday biçersin.Birisine iyilik edersen,iyilik görürüsün.Kötülük edersen de elbette kötülük görürsün. Yıllar önce siyaset ve politika öyle çirkinleşti ki sormayın.A partisi iktidarda ise rakipleri olan B,C,D li memur ve işçileri sürdürür.Bir dönem gelir bu defa tam tersi uygulamalar yapılırdı.Sonuçta insanlar,aileler mağdur edilirdi. Son günlerde AKP ilçe yöneticilerinden böyle bir hareket ve söz duymadım.Böyle bir harekette bulunacaklarına kesinlikle inanmıyorum.Fakat,kendisini bugünden AKP yöneticisi veya etkili,yetkili kişisi sayan bazılarının seçimlerden sonra tayin,sürgün sözleri konuşulmuştur.Kulaklarıma gelen güzide bir kuruluşumuzdakilerin ağırlığı oluşturduğu 15-20 memur tayin topunun namlusundaymış. Çok yanlış.Beyler aklınızı başınıza alın.Siz AKP taraftarı olabilirsiz,AKP yöneticisi de değilsiniz.O halde niye ahkam kesiyorsunuz.Peki yarın plak ters dönerse,iğne size de batarsa O zaman sizin de canınız yanmayacak mı?Bırakın taş kalpli olmayı. Merhametli ve seven olun.

Bu haber 1098 defa okunmuştur.

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Sıcak Havalar27 Temmuz 2009

REKLAM

HABER EXPRESS

ANKET

Kütahya'nın öncelikli sorunu nedir?

Tüm Anketler

Birlik Radyo Televizyon Yayıncılık A.Ş. 2016 Tüm Hakları Saklıdır.
RSS Kaynağı | Yazar Girişi | Yazarlık Başvurusu

Altyapı: MyDesign Haber Sistemi